Wpatrzeni w Prymasa

Polska i Polacy potrzebują przygotowania do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia - naprzeciw tej potrzebie wychodzi Jasna Góra, organizując cykl spotkań "Maryjna droga do świętości Stefana Kardynała Wyszyńskiego".

Spotkania będą przybliżać postać ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w kontekście jego zawierzenia Matce Bożej i wiary, która dawała mu siłę do pracy dla Kościoła i Polski.

Wyniesienie na ołtarze ks. kard. Stefana Wyszyńskiego to dla Jasnej Góry i Zakonu Paulinów jedno z najważniejszych wydarzeń nie tylko w tym roku, ale także w historii klasztoru.

Przeor Jasnej Góry o Marian Waligóra zauważa, że beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia jest potwierdzeniem maryjnej drogi Kościoła w Polsce, którą kroczył ks. kard. Stefan Wyszyński, a wcześniej ks. kard. August Hlond i potem Jan Paweł II.

Tegoroczne rozważania dotyczące życia i posługi ks. Prymasa podzielone zostały na trzy części: modlitwę, katechezę i spotkanie. Dziś o godz. 18.30 sprawowana będzie w kaplicy Matki Bożej Msza św. o dobre przygotowanie do beatyfikacji i narodowego dziękczynienia, które odbędzie się na Jasnej Górze 26 sierpnia. Po Eucharystii w kaplicy różańcowej wygłoszona zostanie katecheza.

Spotkania odbywać się będą 27. dnia każdego miesiąca.

Na pierwsze spotkanie wybrany został temat "Oddany Maryi - Więzień". Mowa będzie m. in. o heroicznych znakach świętości ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Wśród gości znajdą się Anna Rastawicka, świadek życia i posługi ks. Prymasa oraz o. Gabriel Bartoszewski, wicepostulator w procesie beatyfikacyjnym ks. kard. Wyszyńskiego.

Organizatorem spotkań jest Jasnogórski Instytut Maryjny we współpracy z Instytutem Prymasa Wyszyńskiego.

Źródło: Wpatrzeni w Prymasa, w: Nasz Dziennik nr 21/2020, s. 11.